ІНТЕРВ’Ю З СОЛОМІЄЮ БРАТЕЙКО.

СОЛОМІЯ БРАТЕЙКО
ЧЛЕН НАЦІОНАЛЬНОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ, ЧЕМПІОНКА ТА ПРИЗЕРКА ЧЕМПІОНАТІВ УКРАЇНИ , МАЙСТЕР СПОРТУ МІЖНАРОДНОГО КЛАСУ

СОЛОМІЄ , ЗАВДЯКИ НЕВТОМНІЙ ПРАЦІ , 2021 РІК ВИДАВСЯ ДЛЯ ТЕБЕ НАДЗВИЧАЙНО НАСИЧЕНИМ ТА УСПІШНИМ. ПЕРЕМОГИ ТА ПРИЗОВЕ «СРІБРО» ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ, «БРОНЗА» НА «FINLANDIA OPEN «. ХОЧУ ПРИВІТАТИ ТА ПОБАЖАТИ ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ ТА ЗЛЕТІВ!

Дякую!

РОЗПОЧИНАЮ ІЗ ЗОВСІМ НЕ «СПОРТИВНОГО» ЗАПИТАННЯ, СОЛОМІЄ, УЖЕ ЗОВСІМ СКОРО РОЗПОЧНУТЬСЯ НОВОРІЧНІ ТА РІЗДВЯНІ СВЯТА , ЯКЩО ЦЕ НЕ ЩОСЬ ОСОБИСТЕ , ПРО ЩО НЕ РОЗПОВІДАЮТЬ ,- ЯК ТИ ЗАЗВИЧАЙ СВЯТКУЄШ ЦІ ДНІ ?

Ой, ці дні у мене проходять завжди по-різному. Найбільше чого мені хочеться цього року – це провести новорічні та Різдвяні свята зі своєю сім‘єю. Для мене це найголовніше. Особливо Різдвяні свята для мене завжди були дуже сімейними. На жаль, коли проживала в Чехії не мала можливості провести свята зі своєю родиною,але цього року хочу це виправити.

ТВОЇ РІДНІ ТА БЛИЗЬКІ ЛЮДИ ЗАВЖДИ СЛІДКУЮТЬ ЗА ТРАНСЛЯЦІЯМИ ТВОЇХ ПОЄДИНКІВ ЧИ ЇМ КРАЩЕ ДІЗНАТИСЬ РЕЗУЛЬТАТ, І НЕ ХВИЛЮВАТИСЬ ?

Вони завжди стараються підтримати мене і слідкують за усіма моїми результатами. А якщо є трансляція, то обов‘язково дивляться мої ігри.

ЯКЩО МОЖЛИВО , ТРІШЕЧКИ В ДЕТАЛЯХ ПРО ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ ТА FINLANDIA OPEN ,- МОЖЛИВО ЩОСЬ ЗДИВУВАЛО , РОЗЧАРУВАЛО , ЩОСЬ БУЛО НЕЗВИЧНИМ . КІЛЬКА СЛІВ ПРО АТМОСФЕРУ ЗМАГАНЬ ТА КОНКУРЕНЦІЮ.

Думаю, найкраще згадати останні мої змагання, так як вони були недавно. Звичайно, хотілося зайняти 1 місце і я до цього йшла. Розчарувало те, що не змогла показати все, на що здатна у грі за вихід у фінал. Важко було і фізично, і психологічно, так як в один день було багато важливих ігор і на кожну потрібно було налаштовуватись. Але все ж я задоволена своїм результатом, бо змогла перебороти і себе, і суперниць, і показати хорошу гру за 3 місце.

НА ПЕРСНІ ПІФАГОРА БУЛО ВИКАРБУВАНО ТАКИЙ ДЕВІЗ :»ТИМЧАСОВА НЕВДАЧА ,КРАЩЕ ТИМЧАСОВОЇ УДАЧІ» . СКАЖИ ,БУДЬ ЛАСКА , ЯКАСЬ БОЛІСНА НЕВДАЧА , А ВОНИ , НА ЖАЛЬ , ТРАПЛЯЮТЬСЯ , МОЖЕ ВИБИТИ ТЕБЕ З РІВНОВАГИ ЧИ ТИ ВВАЖАЄШ СЕБЕ ПСИХОЛОГІЧНО СТІЙКОЮ ?

Я хочу вважати себе психологічно стійкою, але звичайно багато чого мене може вибити з колії. Проте, лише тимчасово. Я повинна обдумати все і відпустити цей момент, щоб більше до нього не повертатись. Найбільше розчаровуюсь, коли читаю негативні коментарі стосовно моєї гри або невдалого виступу на змаганнях. Зараз стараюсь на цьому не зациклюватися або ж взагалі не читати коментарі. Проте, і після невдалих виступів також можу розчаруватись. Особливо коли програю ігри в боротьбі. Але це спорт і без поразок немає перемог, тому просто приходжу на тренування і працюю далі. Зараз для мене найголовніше -це підтримка близьких і слова тренера. А весь негатив стараюсь не впускати у свій особистий простір.

У БАГАТЬОХ СПОРТСМЕНІВ Є НЕЗРУЧНІ СУПЕРНИКИ , НЕ ВІДКРИВАЮЧИ ТАЄМНИЦЬ , І НЕ НАЗИВАЮЧИ ПРІЗВИЩ , ЧИ ГОТУЄШСЯ ТИ ПО-ОСОБЛИВОМУ ДО КОГОСЬ , ЧИ ВПЕВНЕНІСТЬ У СОБІ ДОЗВОЛЯЄ СПОДІВАТИСЬ НА ДОБРИЙ РЕЗУЛЬТАТ БЕЗ ОСОБЛИВОЇ ПІДГОТОВКИ ?

Звичайно, психологічно я завжди налаштовуюсь на своїх суперників. Якщо вже зустрічаємось не вперше, то результати минулих ігор дають мені можливість підготуватись до гри так, щоб не допускати помилок минулих ігор або ж поміняти тактику гри.

ПРОБЛЕМА ОСТАННІХ РОКІВ- ПАНДЕМІЯ, СИЛЬНО СКОРЕГУВАЛА ТВОЇ ПЛАНИ В СПОРТИВНОМУ ЖИТТІ , МОЖЛИВО НЕ ВДАЛОСЯ ПРИЙНЯТИ УЧАСТЬ У ЗМАГАННЯХ , НА ЯКІ ПОКЛАДАЛА СИЛЬНІ НАДІЇ , ЧИ ВСЕ , ЧИ МАЙЖЕ ВСЕ ЙШЛО ЗА ПЛАНОМ ?

Я стараюсь завжди пристосовуватись до обставин, в яких знаходжусь. Навіть ,якщо щось йде не по плану, є завжди інший варіант. Тому так, багато змагань було відмінено, але натомість у мене було багато часу, щоб провести його з близькими людьми.

ПЕРЕБУВАННЯ У «ОБОЙМІ» ПЕРШОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ ДОДАЛО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ПЕВНОГО ХВИЛЮВАННЯ , ЧИ ОСОБЛИВИХ ЗМІН НЕ СТАЛОСЯ ?

Звичайно, для мене це велика відповідальність. Тому що, я представляю свою країну на міжнародних змаганнях. І хвилювання завжди відчуваються перед кожними змаганнями.

МАНЕРУ ГРИ СУПЕРНИЦЬ В УКРАЇНІ ТИ НАПЕВНО ДОБРЕ ЗНАЄШ , А ОТ ПЕРЕД МІЖНАРОДНИМИ ЗМАГАННЯМИ , ЧИ ВИВЧАЄШ ТИ СУПЕРНИЦЬ ТА ЇХНЮ ГРУ?

Так, стараюсь передивлятися ігри моїх суперниць, щоб знати манеру гри та можливо продумати трішки тактику. Але також інколи допомагає взагалі не передивлятися ігри, а готуватись до всього. Тому завжди по-різному.

ЧИ Є У СОЛОМІЇ БРАТЕЙКО ЯКІСЬ ВПОДОБАННЯ ПРО ЯКІ МАЛО ХТО ЗНАЄ ?

Я взагалі вважаю себе творчою людиною. Зараз, наприклад, малюю картину по номерам. А так, коли є вільний час люблю робити різні подарунки своїми руками. Багато чого отримують мої близькі. Це може бути як відкритка, так і виріб типу оригамі. А взагалі я легка на підйом і люблю пробувати завжди щось нове.Думала вже про те, щоб якось виставляти свої вироби, але ніяк руки не доходять.

РЕЗУЛЬТАТИ , ЯКІ Є НА ЦЕЙ ЧАС, — ЦЕ ПЛІД ТВОЄЇ НАТХНЕННОЇ ПРАЦІ, МОЖЛИВО КІЛЬКА СЛІВ ПРО МАЙБУТНІ ПЛАНИ , ПОБАЖАННЯ …

Звичайно дуже хочу потрапити на олімпійські ігри, тому є над чим працювати і до чого йти. А взагалі плани бути здоровою, щасливою та завжди усміхненою, а результат обов‘язково прийде, головне працювати над цим.

Джерело: Каринка Жаркова